مجهزترین مرکز آموزشی

آموزش برق صنعتی

  0
 6850
امتیاز کاربران 3/0 از 5

برق صنعتی را میتوان یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین رشته  های مربوط به حیطه برق دانست و به همین منظور در آموزشگاه سفیر قرن دوره آموزش برق صنعتی درجه 1 و 2 برای علاقه مندان و دانش پژوهان ارائه خواهد شد. امروزه با پیشرفت در زمینه فناوری و صنعت و جایگزین شدن سیستم های جدید در اکثر صنایع موجب شده تا با کمبود متخصص در زمینه کنترل، طراحی و توسعه و مرمت و باز سازی تاسیسات الکتریکی روبرو باشیم. به همین منظور آموزشگاه سفیر قرن در تلاش است تا با آموزش برق صنعتی به زبان ساده متخصصان فنی را تعلیم داده و وارد بازار کار کند.

دوره آموزش برق صنعتی حرفه ای سفیر قرن

دوره آموزش برق صنعتی را می توان جزو یکی از آموزش هایی در نظر گرفت که برگزاری آن طی سال های متوالی با استقبال بسیار خوبی همراه بوده است. حضور در کلاس های این دوره بیشتر به افرادی توصیه می شود که تا حدودی با این رشته از پیش تجربه و آشنایی داشته باشند.

هزینه دوره تخصصی برق صنعتی در تهران

دوره های آموزش برق صنعتی در آموزشگاه سفیر قرن می تواند به شکل خصوصی، نیمه خصوصی و کلاس های آموزش عمومی برگزار گردد که هر کدام به نوعی تعیین کننده هزینه مورد نیاز در این زمینه می باشند. آشنایی با قطعات برق صنعتی ممکن است تا اندازه ای بر میزان هزینه ها اضافه کند اما دانش پژوهان را تا حد بیشتری با این رشته آشنا خواهد کرد و نهایتا می تواند موجب شود تا با اعتماد بنفس بیشتر و توانایی های دوچندان پا به این عرصه بگذارند. بطور کلی هزینه به شرح ذیل می باشد.

کارآموزانی که می خواهند دیپلم آموزش و پرورش را دریافت کنند علاوه بر گذراندان دوره های عملی باید تعدادی واحد تئوری نیز بگذرانند که بتوانند آنها را تطبیق داده و دیپلم رشته برق را از آموزش و پرورش دریافت کنند، اما اگر کارآموزان فقط نیاز به گذراندن دوره و دریافت مدرک فنی حرفه ای برای ورود به بازار داشته باشند می توانند در دوره عملی 60 ساعته شرکت کنند و با هزینه کمتری نیاز خود را مرتفع کنند. 

رشته مدت دوره شهریه دوره هدف از شرکت در دوره
برق صنعتی تئوری و عملی  2,400,000 تومان کاراموزان متقاضی دیپلم
برق صنعتی ویژه بازار کار عملی - 60 ساعت 1,700,000 تومان کارآموزان متقاضی ورود به بازار کار

دوره آموزش برق صنعتی

سرفصل های آموزش برق صنعتی درجه 1 و درجه 2

ردیف عنوان ساعت آموزش
1 حفاظت وایمنی 3
2 ابزارشناسی ونحوه صحیح استفاده از ابزار 5
3 اصول مقدماتی الکتریسیته 5
4 آشنایی با دستگاههای اندازه گیری الکتریکی  2
5 شناخت کابل واتصالات کابلها 2
6 توانایی نقشه کشی مدارات الکتریکی ساختمان 3
7 شناخت انواع ترانسها 2
8 شناخت انواع موتورهای تکفاز وسه فاز 3
9 شناخت انواع کلیدهای ساده ومرکب (کنتاکتور) 2
10 طراحی انواع نقشه های مدارفرمان وقدرت 20
11 آشنایی با رله قابل برنامه پذیرlogo))    6 6
  جمع کل ساعت 53

توضیح = ردیف های 1و8و9و10جهت نیروهای بازار 

دوره برقکارصنعتی مناسب 

 • دانشجویان گروهای برق شامل گرایشهای قدرت – کنترل ابزار دقیق – الکترونیک 
 • افرادی که علاقه مند به دریافت دیپلم در رشته برق میباشند. (توضیح بخشی ازواحدهای درسی)
 • فعالان حوزه تاسیسات ساختمانی
   

دوره برق صنعتی سفیر قرن برای چه کسانی مناسب است؟

آموزش برق صنعتی فنی حرفه ای را نمی توان تنها مناسب افراد خاصی دانست بلکه برای تمامی افرادی که در گروه سنی جوان و نوجوان قرار دارند می تواند بایسته باشد و موجب پیشرفت و ترقی آنان در زمینه های کاری شود. در حالت کلی مشاغل فنی به خصوص برق صنعتی چه به صورت پایه و چه به شکل تخصصی آن مورد توجه مردان جوان بوده و افرادی که جویای کار هستند بیشتر از دیگران رو به سوی چنین گرایش هایی می آورند.
افرادی که از قبل در زمینه برق صنعتی تجربه ای داشته باشند به نسبت دیگر افراد اصول کار را سریع تر فرا خواهند گرفت. بسیاری از دانش پژوهانی که در دبیرستان و دانشگاه ها به تحصیل در زمینه رشته های مهندسی پرداخته اند برای آموزش برق صنعتی به آموزشگاه ها مراجعه می کنند.

اما در حالت کلی می توان گفت که آموزش برق صنعتی می تواند مناسب افراد زیر باشد:

 • افرادی که در زمینه برق صنعتی آشنایی هرچند اندکی را داشته باشند.
 • اشخاصی که قصد کسب تجارب بیشتری را در زمینه فنی دارند.
 • کسانی که می¬خواهند به بازار کار در زمینه برق صنعتی ورود کنند.
 • کسانی که می¬خواهند در زمینه تعمیر و بازسازی تاسیسات الکتریکی دانشی را به دست بیاورند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره آموزش الکترونیک از پایه تا پیشرفته کلیک کنید.

مهارت های هنرجو پس از پایان کلاس آموزشی برق صنعتی 

بر اساس این که برگزاری دوره آموزش برق صنعتی به دو صورت تئوری و عملی انجام خواهد شد دانش پژوهان با حضور در این دوره های آموزشی می توانند مهارت های مختلفی را بیاموزند که از جمله این توانمندی ها شامل موارد زیر می باشد:

 • تسلط بر مرمت و باز سازی تاسیسات الکتریکی، از جمله بخشی از برق ماشینهای صنعتی و کانالهای الکتریکی
 • امکان مدل سازی و ارزیابی مدارهای روشنایی و البته تاسیسات فرمان الکتریکی در مساحت بسته و محصور
 • امکان به کار بستن پروژههای تاسیساتی و راه اندازی تجهیزات ماشینی
 • امکان نظارت و حراست از کارگرهایی که در حوزه برق فعالیت می کنند 

آموزش برق صنعتی با مدرک فنی و حرفه ای

تعالیمی که در سفیر قرن داده می شود به شکل تئوری و عملی صورت می گیرد و علاوه بر یادگیری و اخذ مدرک فنی و حرفه ای از سازمان فنی و حرفه ای کشور، این امکان را نیز برای علاقه مندان فراهم می کند که مهارت های مورد نیاز را در جهت اجرای پروژه های مرتبط و تعمیر و نگهداری تاسیسات در زمینه برق صنعتی به دست بیاورند. پس از این که کارآموزان با پشت سر گذاشتن دوره آموزش برق صنعتی موفق به دریافت گواهی نامه سازمان فنی و حرفه ای شدند بر اساس این که دریافت مدرک فنی و حرفه ای بین المللی است می توانند در تمامی کشورهایی که در سازمان جهانی کار عضو هستند با در نظر گرفتن ضوابط مربوط به قانون کار به فعالیت های مرتبط در این زمینه مشغول شوند.
گواهی نامه سازمان فنی و حرفه ای در 186 کشور اعتبار داشته و دانش پژوهان می توانند در صورت مهاجرت به هر کدام از این کشورها از این مدرک استفاده کنند. طرح های طبقه بندی شده مشاغل کارگاه های مشمول قانون کار شامل موارد زیر می باشند:

 • گذراندن دوره آموزشی مهارت برق صنعتی درجه 1 که برابر 6 سال آزمایش کاری می باشد.
 • گذراندن دوره آموزشی مهارت برق صنعتی درجه 2 که برابر 4 سال آزمایش کاری می باشد.
 • گذراندن دوره آموزشی مراکز ضمن کار، تدریس بالا بردن مهارت فرد به میزان کمتر از 6 ماه و بسته به تناسب دوره آموزشی معادل حداکثر 3 سال آزمایش کاری می باشد.
 • دانش پژوه بعد از این که دوره مهارت را به صورت کامل گذراند می تواند با دریافت گواهی نامه مهارت فنی برای دریافت مجوز کسب و کار در زمینه برق صنعتی اقدام نماید.
 • کارآموز بعد از گرفتن مدرک فنی و حرفه ای و دریافت جواز کسب و کار می تواند از وام های مربوط به اشتغال زایی استفاده کند.
 • فراگیر بعد از این که گواهینامه فنی و حرفه ای را از این سازمان دریافت کرد می تواند برای مهاجرت آن را ترجمه و بین المللی کند.

حداقل مدرک تحصیلی جهت شرکت در دوره برق صنعتی

دوره های آموزش برق صنعتی با توجه به این که لزومی به پیش نیاز ندارد می تواند برای اکثر افراد مناسب باشد. همانطور که گفته شد این رشته به دلیل بازار کار خوبی که دارد مورد توجه افراد مختلفی قرار گرفته است. کسانی که تحصیلات پایه ای دارند در صورت داشتن علاقه به این رشته و استعداد فراگیری آن، در صورت رغبت می توانند در دوره های آموزش برق صنعتی شرکت کنند.
یادگیری چنین رشته هایی بیشتر برای اشخاصی که در این زمینه فعالیت می کنند یا رشته تحصیلی شان مطابق با این گرایش است، راحت تر خواهد بود اما در حالت کلی این دوره می تواند مناسب افرادی باشد که حداقل دارای مدرک پایان دوره متوسطه می باشند.

وضعیت بازار کار به عنوان یک برقکار صنعتی چگونه است

امروزه اغلب افراد بر این باورند که بازار کسب و کارهای فنی از جمله برق صنعتی با فراز و نشیب های بسیار زیادی روبرو است و گاهی اوقات ممکن است این بحث ها موجب دلسرد شدن افرادی که به این رشته علاقه مند هستند شود و ذهنیتشان را نسبت به بازار کار برق صنعتی خراب کند. افرادی که در زمینه برق صنعتی مشغول به کار می شوند با سیستم های کارخانه ای در ارتباط هستند. برق کار صنعتی قادر است در تمامی کارخانه ها و مراکز صنعتی و اماکن اداری مشغول به کار شود. بر این اساس که در زمینه برق صنعتی نیاز همیشگی نسبت به افراد متخصص و تکنسین ها در این زمینه احساس می شود همیشه می تواند بازار کار خوبی را داشته باشد.

البته باید این موضوع را نیز مد نظر قرار داد که به هر میزان برق کار تخصص و تجربه بیشتری را داشته باشد موقعیت شغلی مناسب تری را نیز خواهد داشت. در حالت کلی به هر میزان که تعداد واحدهای صنعتی بیشتر شود نیاز به متخصص در این زمینه نیز به طبع بیشتر خواهد شد. بر اساس رشدی که امروزه در زمینه ساخت و ساز میبینیم و با در نظر گرفتن اجباری شدن آسانسورها در واحدهای مسکونی و با این دیدگاه که بیشتر آسانسورها با برق سه فاز کار میکنند نیاز به برق کار صنعتی در این بخش به این زودی ها اشباع نخواهد شد.

آموزشگاه سفیر قرن علاوه بر دوره آموزش برق صنعتی، دوره های دیگر در حوزه آموزش الکترونیک و آموزش PLC را نیز بر گزار می کند. برای آشنایی با این دوره ها و سر فصل های آن با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

تلفن : ۶۶۹۰۹۰۷۵ - ۶۶۹۰۹۰۷۶ - ۰۹۱۲۳۰۸۴۶۳۲

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha