مجهزترین مرکز آموزشی

دوره آموزشی نصب درب اتوماتیک

  0
 6245
امتیاز کاربران 5/0 از 5

کلاس آموزش نصب درب اتوماتیک در سفیر قرن

مجتمع آموزشی سفیر قرن  فعالیت آموزشی خود را از سال 1384 بصورت کاملا حرفه ای در زمینه سیستم های حفاظتی و نظارتی با مدیریت جناب آقای محسن الله دادی آغاز کرده وتوانسته با بهره گیری از اساتید و کادری مجرب در این زمینه بالاترین رتبه و امتیاز را در سازمان فنی و حرفه ای و سازمان وزارت کار و امور اجتماعی کل کشور کسب کند. در ادامه توضیحات بیشتر درباره دوره آموزش نصب درب اتوماتیک شامل درب دو لنگه ، شیشه ای ، برقی ، ریلی ، آموزش نصب جک هیدرولیکی درب پارکینگ و تنظیمات درب آمده که می توانید مشاهده کنید.

هزینه و قیمت دوره آموزش نصب درب اتوماتیک در تهران

اطلاعات بیشتر در مورد دوره آموزش نصب درب اتوماتیک در ادامه آورده شده است.  

رشته  مدت قیمت کلاس عمومی قیمت کلاس خصوصی
نصب درب اتوماتیک کامل یک ماه 850/000تومان 1/700/000 تومان
نصب درب دو لنگه  یک هفته 300/000تومان 500/000تومان
نصب درب شیشه ای یک هفته 200/000تومان 300/000تومان
نصب درب کرکره ای یک هفته 200/000تومان 300/000تومان
نصب درب ریلی یک هفته 200/000تومان 300/000تومان

آدرس : میدان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش خیابان رهنما - پلاک 24 - طبقه دوم

تلفن : ۶۶۹۰۹۰۷۵-۶۶۹۰۹۰۷۶- ۰۹۱۲۳۰۸۴۶۳۲

ایمیل : info@safiregharn.com

درب اتوماتیک چیست؟

درب‌های اتوماتیک از آن اختراعاتی هستند که بسیاری آن را مثل جادو عجیب می‌دانستند. درب‌هایی که تا دیروز با فشار دست باز می‌شدند، اکنون با آگاهی کامل هنگام ورود افراد باز و بسته می‌شوند. این‌که چه نیروی پنهانی به در دستور می‌داد چه زمانی باز یا بسته شود، از عجایب زمان خودش بود. البته اکنون همه می‌دانیم مجموعه‌ای از نیروهای مکانیکی یا هیدرولیکی باعث حرکت اتوماتیک در‌ها می‌شود.
این در‌‌ها معمولا در ورودی مکان‌های پر رفت و آمد و پارکینگ‌ها استفاده می‌شوند. هرچند هدف اصلی اختراع درب‌ های اتوماتیک راحتی و آسایش افراد بوده‌است، اما در کنار آن مزایای دیگر مثل افزایش امنیت و کنترل مصرف انرژی در ورودی ساختمان‌ها را به همراه داشته‌است. هرکدام از این درب‌ها در مکان‌های مشخصی نصب می‌شوند و تنظیمات خاص خود را دارند. در ادامه سرفصل های دوره آموزش نصب درب اتوماتیک شیشه ای ، آموزش نصب درب اتوماتیک دولنگه و ریلی ، آموزش نصب درب کرکره ای برقی آورده شده است.

انواع درب اتوماتیک

به طور کلی درب‌های اتوماتیک بر اساس باز و بسته شدن بدون دخالت دست کار می‌کنند. در درب‌ اتوماتیک شیشه‌ای که برای تردد افراد طراحی شده‌، یک دوربین چشمی با چراغ‌های مادون قرمز تعبیه شده‌است. این دوربین به وسیله‌ی چراغ‌های مادون قرمز حضور افراد در نزدیکی درب را تشخیص می‌دهد. سپس با فرمان به مرکز کنترل، دستور باز شدن درب را صادر می‌کند. پس از عبور افراد نیز درب بسته خواهد شد.
در درب‌های اتوماتیک ریموت‌دار یا کنترلی، باز و بسته شدن درب بدون دخالت مستقیم و با کنترل از راه دور انجام می‌شود و لازم است حتما قسمت گیرنده در بخش مرکز کنترل نصب شود. این درب برای پارکینگ‌ها و محل تردد خودرو مناسب است و معمولا به صورت کرکره‌ای، ریلی و لنگه‌ای استفاده می‌شود. از آنجایی که این درب ها انواع مختلفی دارند نصب آنها نیازمند تخصص ویژه ای است، که شما می توانید در دوره آموزش نصب درب اتوماتیک تمام مهارت های لازمه برای نصب انواع درب اتوماتیک را فرا بگیرید.

سرفصل های آموزش درب اتوماتیک دولنگه و ریلی 

برای افرادی که با سایر مباحث انواع دیگر درب اتوماتیک آشنایی دارند یک دوره جداگانه برای آموزش نصب درب اتوماتیک دولنگه و آموزش نصب درب اتوماتیک ریلی تدارک دیده شده است. بنابراین هنرجویانی که با نحوه نصب درب شیشه ای و کرکره برقی آشنایی دارند می توانند این دوره را به صورت جداگانه بگذرانند.

 • تاریخچه درب اتوماتیک و انواع درب  مکانیک ، پنوماتیک ، هیدرولیک و آشنایی با موتورهای ۲۴ ولت و ۲۲۰ ولت
 • آموزش بازدید محل نصب ، بررسی فضا ، اندازه گیری ، محاسبه وزن و تعداد تردد ها
 • چگونگی کنده کاری ، برشکاری ، جوشکاری ، ترازکاری ، زاویه بندی
 •  قواعد اندازه گیری بر اساس نوع جک (که میتواند جک برقی باشد یا جک هیدرولیکی) ، زاویه دادن ( ۸۰ ، ۹۰ ، ۱۱۰ درجه ) و محدودیت ها، در زاویه بازشو جک
 • آموزش سیسم کشی و نصب متعلقات ( فلاشر ، مدار فرمان ، آنتن ، چشم های خطی )
 •  آموزش تحلیل مدار فرمان و اتصال سیم ها به مدار و علائم اختصاری در انواع مدار فرمان ها
 • برنامه دهی به مدار فرمان ( قدرت موتور ها ، سرعت و زمان کارکرد موتور ها ، تنظیم قفل برقی ، تنظیم Auto Close)
 • آموزش کار با مولتی متر و کار با ابزار آلات نصب
 • استفاده از درب اتوماتیک به مشتری و تشریح عملکرد سیستم و تحویل نهایی به او

آموزش درب اتوماتیک دولنگه و ریلی

آموزش نصب جک برقی درب پارکینگ

هنرجویان باید بدانند که طی روند آموزش نصب درب اتوماتیک، در ابتدا تمامی تجهیزات و قطعات درب اتوماتیک از بورد آن گرفته تا تعمیر و نصب جک برقی و جک هیدرولیکی پارکینگ به صورت کاملا عملی توضیح و آموزش داده خواهد شد. بنابراین هنرجویان پس از پایان این دوره، به طور همه جانبه، توانایی انجام امور مربوطه به درب اتوماتیک را دارد، از تعمیر و نصب جک برقی و جک هیدرولیکی و بورد برقی پارکینگ گرفته تا انجام تمامی مراحل نصب درب اتوماتیک. شما پس از پایان این دوره می توانید مستقیما وارد بازار کار شوید و فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنید.

سرفصل های آموزش نصب درب اتوماتیک شیشه ای

برای افرادی که با نحوه نصب درب اتوماتیک کرکره برقی و ریلی آشنایی دارند یک دوره جداگانه برای آموزش نصب درب اتوماتیک شیشه ای تدارک دیده شده است. بنابراین هنرجویان می توانند این دوره را به صورت جداگانه بگذرانند که سرفصل های آن در ادامه آورده شده است.

 • آموزش آماده سازی فضا برای نصب درب شیشه ای
 • آشنایی با اجزا و متعلقات اپراتور شیشه ای و انواع آن ( Slide ، تلسکوپی ، کرو ، رولینگ )
 • آموزش اندازه گیری و محاسبات لت های ثابت و متحرک و بازشو مناسب
 • آهن کشی و ایجاد چهار چوب برای نصب درب شیشه ای
 •  نصب اپراتور شیشه ای بر روی چهارچوب ، پیشانی ، قوطی و … )
 •  چگونگی نصب متعلفات درب شیشه ای اتوماتیک ( چشم های خطی ، چشم های پرده ای ، قفل ، باطری ، لت ها ، هدایتگر ها و … )
 •  تنظیمات مدار فرمان و کلید سلکتور ، تنظیم لت ها
 • آموزش کار با شاقول ، شلنگ تراز ، گونیا و ….
 • چگونگی سفارش خرید  ،انتخاب بهترین دستگاه بر مبنای تردد ، وزن و قیمت

آموزش نصب درب اتوماتیک شیشه ای

سرفصل های آموزش نصب درب کرکره برقی

 • آشنایی با انواع موتور کرکره ( موتور مرکزی MC ، موتور استوانه ای Tubular ، موتور کنار Side )
 •  آشنایی با انواع تیغه کرکره
 •  نصب و جوشکاری ، ترازکاری ، پلیت ها
 • آموزش نصب و کارگزاری انواع موتور های ساید و توبولار ، MC ،  اندکب و یاتاقان ها
 • آموزش نصب تیغه ها بر روی شفت
 • انتخاب بهترین شفت  ،موتور و متعلقات مناسب
 • آموزش اندازه گیری و محاسبه بادخور ها ، تنظیم کرکره با میکروسوئیچ تایم و مدار فرمان
 • آموزش آهن کشی و کندن کرکره های قدیمی

آموزش نصب درب کرکره ای اتوماتیک

درب اتوماتیک از چه اجزایی تشکیل شده است؟

تفاوتی نمی‌کند درب اتوماتیک شیشه‌ای باشد یا کرکره‌ای و ریلی، مکانیزم کار همه‌ی آن‌ها یکسان است. به طور کلی پس از این‌که فرمان باز یا بسته شدن به وسیله‌ی دوربین چشمی یا ریموت به مرکز کنترل ارسال شد، جک‌ها و تسمه‌هایی که به در متصل هستند حرکت می‌کنند. با جابجایی این جک‌ها، در نیز به صورت خودکار حرکت می‌‌کند. تنها تفاوت درب‌های مختلف در نوع سیستم و موتوری است که جک‌ و تسمه را جابه‌جا می‌کند.
موتور درب‌ها به سه شکل مکانیکی، پنوماتیکی و هیدرولیکی کار می‌کند. درب مکانیکی با گیربکس و چرخ دنده جا‌به‌جا می‌شود. در مدل پنوماتیکی فشار گاز یا فشار باد باعث باز و بسته شدن در می‌شود. موتورهای هیدرولیکی به وسیله‌ی فشار مایعات و فشار روغن جک‌ها را حرکت می‌دهند. هریک از این سیستم‌ها روش نصب و تنظیمات مخصوص خود را دارند. دراین بین سیستم هیدرولیکی به دلیل استهلاک کم‌تر و برنامه‌پذیری مناسب و قابل انعطاف، محبوبیت بیش‌تری دارد.

آشنایی با تنظیمات درب اتوماتیک

پس از این‌که درب اتوماتیک توسط نصاب حرفه‌ای نصب شد، به راحتی می‌توانید با اتصال جریان برق عملکردش را بررسی کنید. به صورت کلی اگر مشکلی برای درب ایجاد شود، پیامی روی صفحه نمایشگر مرکز کنترل ظاهر می‌شود. برای این‌که بدانید هر پیام چه خطایی در عملکرد دستگاه را اعلام می‌کند به دفترچه راهنما یا سایت شرکت سازنده مراجعه کنید.
اگر می‌خواهید تنظیمات خاصی برای درب‌ها درنظر بگیرید باید به صورت دستی کلید تعیین وضعیت را روی حالت موردنظر قرار دهید. می‌توانید درب را در حالت کاملا بسته، کاملا باز یا نیمه باز تنظیم کنید. روی کلید تعیین وضعیت عکس حالت‌های مختلف مشخص شده است و با چرخاندن سوییچ روی حالت موردنظر آن را انتخاب کنید.
گاهی اوقات می‌خواهید درب را به صورت یک‌طرفه تنظیم کنید، به صورتی که فقط امکان ورود یا خروج مهیا باشد. برای این تنظیم سوییچ را روی حالت یکطرفه تنظیم کنید تا سنسور تشخیص افراد در یک طرف از مدار خارج شود. در برخی ادارات و سازمان‌ها  به دلایل امنیتی لازم است قبل از ورود، افراد احراز هویت شوند. در این حالت درب را روی حالت قفل قرار دهید تا پس از تایید اشخاص، اجازه ورود به آن‌ها داده شود.
درب‌های اتوماتیک برای راحتی و آسایش شهروندان طراحی شده‌اند و اگر قصد دارید در اداره، مغازه، مطب، فروشگاه و ... از آن استفاده کنید با تنظیمات مختلف آن آشنا شوید. قبل از خرید با متخصصین این حوزه مشورت کنید تا بهترین نوع درب را با توجه به نیازتان به شما معرفی کنند.

مرکز آموزش تخصصی نصب درب اتوماتیک سفیر قرن علاوه بر کلاس آموزش نصب درب اتوماتیک، دوره دیگر سیستم های حفاظتی و نظارتی یعنی دوره نصب دوربین مدار بسته را نیز بر گزار می کند. برای آشنایی با این دوره و سر فصل های آن با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

تلفن : ۶۶۹۰۹۰۷۵ - ۶۶۹۰۹۰۷۶ - ۰۹۱۲۳۰۸۴۶۳۲

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha