مجهزترین مرکز آموزشی

دوره آموزش برق ساختمان

  0
 5021
امتیاز کاربران 5/0 از 5

آموزشگاه برق ساختمان سفیر قرن

مجتمع آموزشی سفیر قرن  فعالیت آموزشی خود را از سال 1384 بصورت کاملا حرفه ای در زمینه سیستم های حفاظتی و نظارتی با مدیریت جناب آقای محسن الله دادی آغاز کرده وتوانسته با بهره گیری از اساتید و کادری مجرب در این زمینه بالاترین رتبه و امتیاز را در سازمان فنی و حرفه ای و سازمان وزارت کار و امور اجتماعی کل کشور کسب کند. در ادامه می توانید در مورد کلاس آموزش برق ساختمان در سفیر قرن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

یکی از پرکاربرد ترین و پر درآمد ترین شغل ها که هرگز اشباع نمی شود برق کشی ساختمان است، چنانچه قصد دارید شغلی برای خود ایجاد کنید آموزش برق ساختمان درجه 1 و درجه 2  را به دو صورت تئوری و عملی توسط کارشناسان مجرب ما آموزش ببینید و به راحتی دارای شغلی محبوب و پرکاربرد شوید. شما با گذراندن این دوره آموزشی می توانید کارهای برق کشی یک ساختمان و تعمیرات مربوطه و دیگر تجهیزات برقی وابسته را انجام دهید.

با گذراندن این دوره در آموزشگاه سفیر قرن توانمندی مورد نیاز برای انجام کارهای توزیع برق و طریقه ی برق کشی را بدست می آورید و همچنین به شناخت در رابطه با تجهیزات و وسایل مورد نیاز در برق کشی دست می یابید. طریقه ی برق کشی در منازل مسکونی، تجاری و کارگاه ها بسیار متفاوت می باشد که با توجه به برگزاری دوره ها بصورت عملی دقیقا با این تفاوت ها آشنا خواهید شد. پس از پایان کلاس علاوه بر بدست آوردن توانایی برق کشی ساختمان می توانید پیاده سازی تجهیزات و وسایل الکترونیک مثل: صفحه های توزیع، سوییچ، تجهیزات اتصال و انواع سوکت ها را بیاموزید. 
 

هزینه و قیمت دوره آموزش برق ساختمان در تهران 

هزینه ها و قیمت دوره آموزش برق ساختمان در تهران بنا به طول دوره و مباحث ارائه شده تعیین می گردد.

تاریخ شروع دوره طول دوره شهریه شهریه کلاس خصوصی
هر ماه  یک ماه 850/000 تومان 1/200/000 تومان

آدرس : میدان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش کوچه رهنما - پلاک 24 - طبقه دوم -آموزشگاه سفیر قرن

تلفن : ۶۶۹۰۹۰۷۵ - ۶۶۹۰۹۰۷۶ - ۰۹۱۲۳۰۸۴۶۳۲

ایمیل : info@safiregharn.com

دوره آموزش برق ساختمان درجه 1

توجه: کامل ترین آموزش هوشمند سازی ساختمان BMS در آموزشگاه سفیر قرن. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

سرفصل های آموزش برق ساختمان درجه 1 ( مبانی برق ساختمان ) 

 • آشنایی با مبانی برق ساختمان ( ولتاژ ، جریان ، توان ، مقاومت )
 • جریان متناوب و مستقیم ( چگونگی تولید و انتقال و توزیع )
 • آشنایی با سیستم تک فاز و سه فاز
 • آشنایی با خطوط توزیع شهری و انواع سیستم های برق
 • آشنایی با لوازم اندازه گیری و نحوه اتصال آنها ( ولت متر ، آمپر متر و … )
 • حفاظت الکتریکی و ایمنی در برق
 • آشنایی و کار با کلید RCD ( محافظ جان ) و نحوه عملکرد
 • آشنایی و کار با سیستم ارت و نحوه عملکرد ( چگونگی حفر چاه ، تعداد و چگونگی محاسبه مقاومت )
 • آشنایی و کار با سیستم ارت و رعد گیر
 • معرفی تجهیزات و لوازم
 • اصول نقشه خوانی و علائم اختصاری
 • نحوه جانمایی کلید ها و پریز ها و جعبه فیوز و آیفون و غیره
 • اصول کنده کاری و نصب قوطی کلید و لوله گذاری
 • نحوه نصب جعبه فیوز و طریقه سیم کشی
 • اجزای عملی و آشنایی با نحوه عملکرد کلیه مدارات استفاده شده در ساختمان ( تک پل ، دو پل ، زنگ اخبار و …. )
 • اجزای عملی و آشنایی با نحوه عملکرد تایمر راه پله
 • آشنایی و کار با آیفون تصویری صوتی ( نحوه عیب یابی )
 • آشنایی با لامپ های گازی و LED و نحوه عملکرد سیم کشی

سرفصل های آموزش برق ساختمان درجه 2 

 با شرکت در دوره های آموزش برق ساختمان درجه 2 سفیر قرن می توانید سیم کشی ساختمان را به صورت عالی یاد بگیرید. در این دوره آموزش نقشه کشی و نقشه خوانی در برق ساختمان،  آموزش نصب انواع کلید یک پل، دو پل، انواع پریز و سایر تجهیزات روشنایی ساختمان، آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری و ... به صورت عملی کار می شود.

کلاس آموزش برق ساختمان درجه 2

تفاوت دوره های برق ساختمان درجه 1 و2

در دوره برق ساختمان درجه 1 مباحث مقدماتی برق ساختمان آموزش داده می شود این مباحث شامل کلیه ی سر فصل هایی که در بالا ذکر شده می باشد و به صورت تئوری تدریس می شود، البته بعد از تمام شدن کلاس های تئوری به شکل عملی نیز ارائه داده می شود. در دوره برق ساختمان درجه 2، نحوه ی سیم کشی در ساختمان آموزش داده می شود. در این دوره ها آموزش نقشه کشی و نقشه خوانی در سیم کشی، آموزش چگونگی نصب کردن کلید های یک پل، دو پل، تمامی مدل های پریز و دیگر تجهیزات برقی ساختمان همینطور چگونگی نصب آیفون صوتی، تصویری و ... به شکل عملی انجام می گیرد.

مدرس دوره برق ساختمان درجه 1 و 2

مدرسان دوره های ما دارای سطح تحصیلات عالیه در رشته برق هستند، همچنین مدرسان این دوره در نصب تجهیزات امنیتی و برقکاری ساختمان در بازار مشغول به کار می باشند و تسلط کافی به کلیه مطالب ارائه شده در کلاس دارند، این نکته زمانی برای شما مشخص می شود که در هنگام تدریس متوجه توانمندی بالای مدرس با توجه به تدریس بدون کتاب می شوید.

نرم افزار آموزش برق ساختمان

جهت یادگیری مبحث برق ساختمان باید از نرم افزار اتوکد استفاده گردد. در نرم افزار اتوکد هم طراحی سیستم برق کشی و هم تمامی مسیر ها و مکان های مناسب کلید، پریز و ... جهت انجام بهتر و درست تر برق ساختمان مشخص می شود.

دوره برق صنعتی درجه 1 در آموزشگاه سفیر قرن

مهارت های کارآموز پس از پایان دوره برق ساختمان

مهارت هایی که یک کارآموز بعد از اتمام کلاس ها کسب خواهد کرد عبارتند از:

 • طراحی برق کشی ساختمان: قبل از هر اقدامی باید طراحی برق کشی متناسب با متراژ و مکان های ساختمان طراحی شود.
 • قادر به تشخیص دادن مشکلات برق کشی: این مهارت به برق کار در جهت راهکار ها و نکته های مثبت و منفی کار به برق کار بسیار کمک می کند.
 • توانایی درک درست از اصول و مراحل نقشه کشی: برق کار جهت انجام کار بهتر و صحیح باید به تمام جزئیات و تکنیک های مربوط به برق کشی کاملا مسلط باشد.
 • گرفتن مهارت هایی در خصوص کسب و کار برق کشی: برق کارهایی که تصمیم کار به شکل مستقل دارند، این مهارت ها کمک بسیار مناسبی برای آن ها خواهد بود.
 • هماهنگ کردن چشم ها و دست ها هنگام کار: یک برق کار ماهر باید بتواند هنگام انجام کار از دست ها و چشم خود به شکل هماهنگ استفاده نماید.
 • گرفتن اطمینان از کار فرما: برق کار باید با ثابت کردن مهارت های خود در این زمینه اطمینان کار فرما را به خود جلب کند.
 • قدرت تشخیص دادن رنگ ها: یک برق کار خوب باید توانایی تشخیص رنگ را داشته باشد، زیرا اکثر سیم های مورد استفاده در برق کشی دارای رنگ های مختلفی هستند.
 • داشتن مهارت در ارائه خدمات به مشتری: یک برق کار برای گرفتن کارهای بزرگ و پیشرفت در کار خود، باید بتواند ارتباطی مناسب با مشتری خود برقرار نماید.
 • توانایی مدیریت زمان حین انجام کار و زمان تحویل پروژه: با در نظر گرفتن حساسیت در کارهای برق کشی و امکان وجود خطر، یک برق کار باید قادر به مدیریت زمان باشد.

فرصت های شغلی و درآمد شغل برق ساختمان به چه صورت است؟ 

یک برق کار قادر خواهد بود در حوزه خود در تمامی کارگاه ها و مرکز های صنعتی، مکان های اداری و مسکونی کار انجام دهد. هر مقدار که برق کار مهارت بیشتری داشته باشد امکان وارد شدن به پروژه های بهتر و بزرگ تر برای او افزایش می یابد. بیشتر برق کار ها به شکل جدا کار می کنند و برای خود یک کسب و کار موفق راه اندازی کرده اند. با در نظر گرفتن احتیاج همیشگی به برق کار در ساختمان های خانگی، اداری، صنعتی و تجاری، می شود به این نتیجه دست یافت که بازار کار برق کاران بسیار خوب است. همینطور از لحاظ کاری آینده ی بهتری در انتظار آن ها می باشد. 

سوالات متداول درباره دوره

اصول سیم کشی ساختمان در کدام یک از این دوره ها آموزش داده می شود؟

اصول سیم کشی ساختمان در آموزش مقدماتی برق ساختمان درجه یک و به صورت تئوری با استفاده از نرم افزار اتوکد به کار آموزان این دوره آموزش داده خواهد شد.

آیا پس از پایان کلاس به کارآموز گواهی داده می شود؟

چنانچه کار آموز دوره های آموزش برق ساختمان یک و دو را در مجتمع فنی سفیر قرن گذرانده و آزمون پایانی را به خوبی انجام داده باشد، گواهی نامه معتبر و بین المللی فنی حرفه ای به او اعطا خواهد شد.

دوره آموزش برق ساختمان مناسب چه کسانی است؟

این دوره مناسب کسانی می باشد که به برق و الکترونیک علاقمند و از مهارت ها و شرایط مناسب از لحاظ جامعه و خانواده برخوردار هستند. چنانچه به انجام کارهای برقی و الکترونیک علاقمند نیستید این کار برای شما سخت خواهد بود. اما در صورت علاقه به این رشته می توانید به راحتی آموزش های مربوطه را از آموزشگاه سفیر قرن که بهترین کارشناسان برق ساختمان را جهت آموزش به کارآموزان انتخاب کرده را یاد گرفته و بعد از گذراندن تمام دوره ها به سادگی و بدون هیچ مشکلی کارهای برق کشی یک ساختمان را انجام دهید.

مرکز آموزش تخصصی سفیر قرن علاوه بر کلاس آموزش برق ساختمان، دوره دیگر سیتم های حفاظتی و نظارتی یعنی دوره آموزش نصب دوربین مداربسته را نیز بر گزار می کند. برای آشنایی با این دوره و سر فصل های آن با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

تلفن : ۶۶۹۰۹۰۷۵ - ۶۶۹۰۹۰۷۶ - ۰۹۱۲۳۰۸۴۶۳۲

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha