مجهزترین مرکز آموزشی

آموزش نصب دزدگیر اماکن و آموزش نصب سیستم اعلام حریق

  0
 4344
امتیاز کاربران 5/0 از 5

در دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن و آموزش نصب سیستم اعلام حریق سعی شده آموزش ها به گونه ای باشد که هنرجو پس از پایان دوره آموزش نصب دزدگیر بتواند به عنوان یک نیروی کار حرفه ای وارد بازار کار شده و ملزومات نصب دزدگیر را فرا گیرد و با داشتن مدرک این دوره آموزشی جهت شروع کار در سازمان های مختلف و یا حتی به صورت مستقل و راه اندازی واحد تجاری نصب و فروش تجهیزات نصب دزدگیر و نصب سیستم های اعلام حریق و ... اقدام نماید. لازم به ذکر است که آموزشگاه تخصصی سفیر قرن جهت اشتغال سریع، هنرجویان مستعد و برتر را به بازار کار معرفی می نماید.

آموزش نصب دزدگیر اماکن و سیستم اعلام حریق در سفیر قرن

مجتمع آموزشی سفیر قرن فعالیت آموزشی خود را از سال 1384 بصورت کاملا حرفه ای در زمینه سیستم های حفاظتی و نظارتی با مدیریت جناب آقای محسن الله دادی آغاز کرده و توانسته با بهره گیری از اساتید و کادری مجرب در این زمینه بالاترین رتبه و امتیاز را در سازمان فنی و حرفه ای و سازمان وزارت کار و امور اجتماعی کل کشور کسب کند. اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن و منازل و آموزش نصب سیستم اعلام حریق را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

هزینه دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن و منازل و نصب سیستم های اعلام حریق در تهران

هزینه کلاس آموزش نصب دزدگیر اماکن و منازل و نصب سیستم های اعلام حریق در تهران به صورت هفته ای بوده و شهریه کلاس به ازای هر دوره 300.000 تومان می باشد. 
قیمت این کلاس آموزشی با توجه به طول مدت دوره متغییر خواهد بود. اما به صورت کلی قیمت دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن و منازل و نصب سیستم های اعلام حریق برای هر دوره به شرح ذیل است:
 

تاریخ شروع دوره طول دوره شهریه
هر هفته 6 جلسه 6/000/000 تومان
 • هزینه کلاس ها به صورت اقساطی نیز دریافت می گردد.

آدرس : میدان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش کوچه رهنما - پلاک 24 - طبقه دوم -آموزشگاه سفیر قرن

تلفن : ۶۶۹۰۹۰۷۵-۶۶۹۰۹۰۷۶- ۰۹۱۲۳۰۸۴۶۳۲

ایمیل : info@safiregharn.com

سرفصل های دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن و منازل

سر فصل های آموزش نصب دزدگیر اماکن و منازل در موسسه سفیر قرن با توجه به نیاز بازار کار و تجربه کادر آموزشی این موسسه به صورت زیر برنامه ریزی شده است تا پس از پایان دوره هنرجو به صورت کاملا حرفه ای در این عرصه (نصب دزدگیر اماکن و منازل) مشغول به فعالیت شود:

 •  معرفی سیستم اعلام سرقت
 • معرفی دزدگیر آنالوگ و دیجیتال همراه با کاربرد آن
 • طراحی و نوع سیم بندی سیستم آنالوگ و دیجیتال
 • طراحی و نقشه کشی سیستم دزدگیر اماکن برای فضاهای گوناگون
 •  نصب حسگر های الکترونیکی و مکانیکی
 •  حسگر های خطی
 •   حسگر وزنی pet
 •  حسگر بدون سیم wifi و دیواری
 •  نصب سوکت سنسور برای شیشه
 •  نصب مگنت برای درب و پنجره
 •  نصب پدال اعلام خطر و  شاسی اعلام خطر
 •  مدار سیم بندی سری و موازی
 •  کد کردن ریموت جدید
 • آموزش و برنامه ریزی تلفن کننده های سیم کارتی و نرم افزار کنترل از راه دور IOS و Android
 • آموزش نصب حال زون ۲۴ ساعته و حالت Chim
 • بازاریابی و طراحی سیستم اعلام سرقت
 • فاکتور زدن و ارائه لیست قیمت
 • رفع ایراد و تعمیر دستگاه دزدگیر

آموزش نصب دزدگیر اماکن و منازل

توجه: کامل ترین آموزش هوشمند سازی ساختمان BMS در آموزشگاه سفیر قرن. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

سرفصل های دوره آموزش سیستم اعلام حریق

سر فصل های دوره آموزش نصب سیستم اعلام حریق در موسسه سفیر قرن با توجه به نیاز بازار کار و تجربه کادر آموزشی این موسسه به صورت زیر برنامه ریزی شده است تا افراد راهنمای نصب اعلام حریق کاملی را در دسترس داشته باشند.

 • معرفی تجهیزات و نحوه آدرس دهی
 • نصب و راه اندازی سیستم
 • معرفی تجهیزات ، اصول نصب و جانمایی مطابق با استاندارد NFPA 72
 • راه اندازی و نصب قطعات به سیستم های اعلام حریق

اعلام حریق به عنوان یک سیستم پیشرفته به حساب می آید که چندین دستگاه بطور همزمان با یکدیگر کار فعالیت های خود را شروع می کنند. دستگاه ها و تجهیزات موجود در این نوع سیستم به گونه ای می باشد که در زمان بروز بعضی از شرایط همچون:

 • دود
 • آتش
 • منوکسیدکربن
 • و...

دیگر عوامل اضطراری توسط تجهیزات صوتی و بصری به تمامی مردم هشدار و اخطار می دهند. طراحی این سیستم به گونه ای می باشد که اجزای مختلفی را در برمی گیرد، این اجزا شامل موارد زیر است:

 • کنترل مربوط به پنل اعلام حریق
 • منبع تغذیه(اصلی)
 • منبع تغذیه (ثانویه)
 • دستگاه هایی به عنوان آغاز کننده سیستم اعلام حریق
 • رابط های ایمنی مربوط به ساختمان
 • شستی اعلام حریق

فرصت های شغلی و درآمد شغل نصب دزدگیر اماکن و نصب سیستم اعلام حریق به چه صورت است؟

بازار شغل نصب دزدگیر اماکن با توجه به گستردگی آن و نیاز مبرم امکان و منازل به تمهیدات امنیتی خوب است و مهارت آموزان در این حرفه می توانند وارد در سازمان های دولتی و خصوصی استخدام و یا به صورت مستقل در و راه اندازی واحد تجاری نصب و فروش تجهیزات نصب دزدگیر و نصب سیستم های اعلام حریق زمینه فعالیت نمایند. با توجه فراگیری مهارت های کامل و حرفه ای در این زمینه افراد می توانند به عنوان نصاب دزدگیر حرفه ای بدون هیچ مشکلی فعالیت نمایند.

مهارت های کارآموز پس از پایان این دوره

اگر فرد بدون هیچ گونه آگاهی و پیش فرضی وارد کلاس های دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن  و دوره اعلام حریق سفیر قرن شود پس از پایان دوره مهارت های زیر را کسب کرده است:

 • می‌تواند بصورت کاملا حرفه‌ای به نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن و اعلام حریق بپردازند
 • جذب بازار کار شده و در زمینه‌ی نصب دزدگیر و اعلام حریق و... کار حرفه‌ای انجام دهد.
 • نصب دزدگیر اماکن و شناسایی و تعمیرات آن
 • نصب و تعمیرات سیستم اعلام حریق
 • توانایی راه انداز واحد تجاری فروش قطعات دزدگیر و سیستم اعلام حریق
 • نقشه خوانی اعلام حریق
 • لوله کشی اعلام حریق

سوالات متداول درباره دوره آموزش نصب سیستم اعلام حریق و دزدگیر اماکن

آیا پس از پایان کلاس نصب دزدگیر اماکن و سیستم های اعلام حریق به کارآموز گواهی داده می شود؟

بله . گواهینامه پایان دوره آموزشی با تایید سازمان فنی حرفه ای کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با ارزش بین المللی به هنرجویانی که پس از اتمام آموزش نصب سیستم اعلام سرقت، آزمون پایانی را با موفقیت طی نمایند اعطا می گردد. گواهینامه پایان دوره با توجه به تایید اعتبار و ارائه ی مدرک دوره آموزش نصب دزدگیر و سیستم های اعلام حریق از سوی سازمان فنی حرفه ای کاملا معتبر بوده و برای اینکار لازم است هنر آموز به سازمان فنی و حرفه ای در تهران یا شهرستان ها معرفی شود و آزمون سازمان را قبول شود که پس از آن  قابل استعلام نیز می باشد . هنر جو می تواند گواهینامه پایان دوره را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و به عنوان یک مدرک رسمی قابل قبول در کشور های عضو سازمان جهانی استفاده نمایند  و  با نحوه نصب دزدگیر اماکن  نیز آشنا می شود.
آموزش نصب سیستم های اعلام حریق و تجهیزات آن

معرفی دزدگیر اماکن و اجزای تشکیل دهنده آن 

در این قسمت شما را با یک سامانه امنیتی مهم یعنی سیستم اعلام سرقت آشنا می کنیم. شما در پایان این مقاله، کلیه اجزای دزدگیر را خواهید شناخت، وظیفه اصلی این نوع از سیستم ها امنیتی از این رو است، که می تواند هر گونه ورود غیر مجاز به محل را خبر رسانی نماید.

دزدگیر چیست؟

سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر یکی از تجهیزات امنیتی مورد علاقه همه کاربران شامل مسکونی، اداری، تجاری و …  است. این سیستم می تواند بصورت شبانه روزی و یا نیمه وقت از اموال و جان کاربران محافظت نماید. سیستم اعلام سرقت  با پوشش کلیه راه های  ورودی به ساختمان مانند در و پنجره، هر گونه حرکتی را در سریع ترین زمان ممکن به کاربر ادمین اطلاع رسانی می کنند. برای آشنایی بهتر با سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر، ابتدا همه تجهیزات اصلی  سیستم دزدگیر را معرفی می کنیم.

Control Panel دستگاه مرکزی یا پنل اصلی 

همه فرمان های اصلی  در دزدگیر  توسط دستگاه مرکزی یا کنترل پنل انجام می شود. کنترل عملکرد تمامی  سیستم دزد گیر، ارسال فرمان های گوناگون به سنسورها، آژیر، کی پد، تلفن کننده، چراغ گردان و … بصورت با سیم یا بدون سیم توسط دستگاه مرکزی سیستم اعلام سرقت انجان می شود. این دستگاه نقش مهمی در کنترل دزدگیر ایفا می کند. کنترل پنل ها عمدتا با ریموت یا از طریق رمز ( کیبورد ) فعال یا غیر فعال می شوند. بدون شک استفاده از کد رمز از امنیت بیشتری برخوردار است. چرا که امکان گم شدن ریموت سیستم دزدگیر وجود دارد. پنل سیستم  باید در جایی امن و دور از دسترس قرار بگیرد.

سنسور ها ( Detector )

سنسور یا دتکتور حسگرهایی هستند که هر تغییر حالتی ( باز یا بسته شدن در، تشخیص حرکت، ضربه، دود، شوک و … )، را تشخیص داده و سیگنال آن را برای کنترل پنل ارسال می کند، سنسور های اعلام سرقت با توجه به نیاز مشتریان دارای انواع متعددی هستند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

سنسور های حرکتی یا چشمی 

سنسور حرکتی یا چشمی اعلام سرقت، بیشترین کاربرد را در پوشش ورودی های  مختلف در یک سیستم اعلام سرقت را بر عهده دارد، عمل تشخیص به کمک پرتو های مادون قرمز انجام می شود و این امر باعث می شود که چشمی اعلام سرقت، در تاریکی  و روشنایی هر گونه حرکتی را به خوبی تشخیص دهد.

مگنت های آهنروبایی 

سنسور مگنت بر پایه نیروی آهنربایی عمل می کند، معمولا بر روی درب ها  و یا پنجره ها نصب می شود و موقعیت آن را نشان می دهد و در صورت هر گونه تغییر وضعیتی به پنل مرکزی سیگنال ارسال می کند.

شوک سنسور یا سنسور ضربه 

سنسور شوک یا ضربه عمدتا بر روی شیشه یا دیوار هایی که امکان تخریب و نفوذ از آنها وجود دارد نصب می شود، این سنسور ها به محض تشخیص هر گونه ضربه ، به پنل مرکزی سیگنال ارسال می کند و اوپراتور می تواند هر گونه تهدید را در مراحل ابتدایی شناسایی کند.

دتکتور دود 

بیشتر پنل های دزدگیر امکان تشخیص و مدیریت آلارم دتکتور های دود را دارند. دتکتور های  دود هر گونه دود و بو را شناسایی کرده و به پنل مرکزی اطلاع رسانی می نماید. ( با توجه به اینکه این نوع از دتکتور، عمدتا در سیستم های اعلام حریق کاربرد دارد، در صورت اضافه کردن آن روی پنل دزدگیر، در پروژه های کوچک و متوسط نظر مشتریان را به خود جلب می کند. آنها با خرید یک دستگاه هر دو سیستم اعلام سرقت و اعلام حریق را در اختیار خواهند داشت) 

پدال و شستی اعلام سرقت 

علاوه بر سنسور ها یا دتکتور ها، تجهیزات دیگری هم  نیز وجود دارند که اشخاص می توانند بصورت دستی یا با پا، پنل مرکزی را از وقوع هر خطری آگاه نمایند. به عنوان مثال یک شعبه بانک که سیستم سنسور های اعلام سرقت آن در طول روز به حالت غیر فعال در می آید، اگر در طول روز هر گونه سرقتی رخ دهد کارمندان می توانند از شستی اعلام سرقت ( با دست دکه آن را فشار دهند) یا پدال اعلام سرقت ( معمولا زیر پای پرسنل نصب می شود و با پا فرمان می گیرد ) کنترل پنل را از وقوع سرقت یا خطر های شبیه به این آگاه نمایند.

بلند گو و آژیر 

وظیفه اصلی سیستم های دزدگیر اطلاع رسانی می باشد به محض رخداد هر سرقت و تهدیدی پنل مرکزی ابتدا توسط آژیر، همه را مطلع می کند. آژیر سیستم اعلام سرقت باید در جایی قرار بگیرد که در صورت فعال شدن همه افراد صدای آن را بشنوند.این آژیر با اتصال به کنترل پنل در مواقع ضروری به دستور آن صدای بلند تولید می کند . 

سیرن یا آژیر داخلی 

آژیر سیرن به عنوان یک هشدار دهنده داخلی در هنگام تحریک سنسور های دزدگیر به صدا در می آید و با در نظر گرفتن قدرت یا توان کنترل پنل می تواند صدای بلند تری داشته باشد. این آژیر با یک ولتاژ ۱۲ ولت متصل شده  و اقدام به تولید صدا می کند.

باتری بک آپ 

سیستم دزدگیر یک سیستم امنیتی است، و باید دزد ها را شناسایی و به کاربر اطلاع رسانی نماید، باید جهت مقابله با اقدامات خرابکارانه از آمادگی لازم برخوردار باشد. اولین فکر سارقین قطع برق سیستم خواهد بود. به همین علت از یک باتری پشتیبان قدرتمند درون پنل مرکزی برای تغذیه سیستم هنگام قطع برق شهر استفاده شود.

ریموت کنترل 

بیشتر سیستم های دزدگیر به وصیله  یک ریموت کنترل دیجیتالی روشن و خاموش، یا نیمه فعال می شوند. ریموت ها در انواع و قیمت های مختلفی در بازار وجود دارند که مدل های ارزان آن از امنیت پایین تری برخوردارند. استفاده از ریموت های ارزان قیمت توصیه نمی شود چرا که به راحتی می توان آنها را کپی کرده و سیستم دزدگیر را هک نمود.

تلفن کننده 

یکی از اجزای مهم دزدگیر تلفن کننده است. این وسیله طراحی شده تا در صورت بروز مشکل یک یا چند شماره تلفن را شماره گیری کرده و یک پیغام ضبط شده را برای آن پخش نماید. هم چنین ارسال اس ام اس در برخی از تلفن کننده ها وجود دارد. شماره های مهم و ضروری توسط کاربران در حافظه تلفن کننده اضافه می شود ( شماره مشتری، نیروی انتظامی، و...).

فلاشر گردان 

استفاده از نور گردان همراه صدای آژیر سیستم دزدگیر عاملی بسیار مهم در ترساندن و فراری دادن سارقین به حساب می آید. چراغ گردان سیستم اعلام سرقت معمولا در معرض دید و ارتفاع مناسب نصب می شود تا در مواقع ضروری بهینه ترین کاربری را داشته باشد.

مرکز آموزش تخصصی دزدگیر اماکن و اعلام حریق سفیر قرن علاوه بر کلاس آموزش نصب دزدگیر اماکن و نصب سیستم اعلام حریق ، دوره دیگر سیستم های حفاظتی و نظارتی یعنی دوره آموزش نصب آنتن مرکزی را نیز بر گزار می کند. برای آشنایی با این دوره و سر فصل های آن با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

تلفن : ۶۶۹۰۹۰۷۵ - ۶۶۹۰۹۰۷۶ - ۰۹۱۲۳۰۸۴۶۳۲

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha